System.Net.WebException: Сбой запроса с состоянием HTTP 404: Not Found. в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.ReadResponse(SoapClientMessage message, WebResponse response, Stream responseStream, Boolean asyncCall) в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters) в EduServ.DataProcess.AddViewing(Int32 OrgId, Int32 Type, String ID, Int32 PageNum, String IP, String URL, String Refer) в c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\e04f9611\e2b8c6e0\App_WebReferences.lxvwvnmb.0.cs:строка 76 в MyUserControl.SaveView(PageType Type, String ID, Int32 PageNum) в e:\WWW\edu.cap.ru\App_Code\MyUserControl.cs:строка 126 Новости: Презентация "Мы ими гордимся" / МБОУ "Яманчуринская ООШ" Яльчикского района / Портал образования ЧР

МБОУ Яманчуринская ООШ

Васильева Надежда Николаевна
Сайты наших учителей
Послание Президента Чувашской Республики Михаила Игнатьева Государственному Совету Чувашской Республики на 2012 год «Вcе для человека и во имя человека»
Тăван чĕлхе ăс-хакăл мулĕ-неделя чувашского языка
Самый классный классный 2011
Архив 2011
Опыт учителей новаторов
Документация школы
План мероприятий по реализации Послания Президента Чувашии
Чувашия без табака
О мерах по пресечению оборота курительных смесей
Актуально: школьные уроки платными не будут
Безопасность в школе
Год российской истории
КПМО
Лицензия и свидетельство об аккредитации
Месячник по борьбе с пожарами от детской шалости с огнем
Новогодние каникулы 2012
Перечень учебников на 2012-2013 учебный год. Обеспеченность учебниками
Реализуемые основные образовательные программы
Сайт 8 класса
Сайты учителей и классов
Структура образовательного учреждения
Презентация "Мы ими гордимся"
Дата: 24.04.2012

Чěмпěрти учительсем хатěрлекен чăваш шкулě чăвашсемшěн вышкайсăр пысăк вырăн йышăнать.

Чăваш чěлхи эрнине малалла тăсса Яманчурел шкулěнче «Чěмпěрти чăваш шкулěнчен вěренсе тухнă паллă ҫынсем» презентации иртрě. Ăна хатěрлекенě тата ытти ачасене паллаштараканě 7 класра вěренекен Васильева Виктория пулчě. Хăйěн ěҫěнче вăл ҫак шкултан вěренсе тухнă паллă ҫынсен пурнăҫ ҫул-йěрěпе паллаштарчě.  И.Я.Яковлев уҫнă Чěмпěрти  чăваш шкулěнчен чăннипех те чăваш халăхěшěн тăрăшакан, унăн культура шайне ҫÿлерех ҫěклес текен пултаруллă та ăста ҫынсем сахал тухман. Вěсен шутěнче пирвайхи чăваш ҫыравҫисемпе сăвăҫисем (К.В.Иванов, И.Н.Юркин, И.И.Иванов, Трубина Мархви, И.С.Максимов-Кошкинский т.ыт.те), чаплă педагогсем (Н.М.Охотников, Тимухха Хветěрě, М.П.Петров т.ыт.те), обществăпа политика деятелěсем (И.С.Космовский, Т.С.Кривов, Д.С.Эльмен). Ҫак шкултах чăвашсен профессилле музыки ҫуралса аталанса кайнă, мěншěн тесен пирвайхи чăваш композиторěсем те хăйсен пултарулăхне И.Я.Яковлев шкулěнче туптанă: Ф.П.Павлов, С.М.Максимов, Г.Г.Лисков.

Профсоюз работников народного образования